KisMAC

KisMAC dla Mac

Szukanie dziury w sieci

KisMAC to darmowy program do wyszukiwania sieci bezprzewodowych i testowania ich zabezpieczeń. Narzędzie pozwala użytkownikom Mac OS X sprawdzić bezpieczeństwo w używanych sieciach WiFi. Jeśli pragniesz przetestować bezpieczeństwo sieci Wifi na... Zobacz pełny opis

Zalety

  • Skuteczny sniffer na Mac
  • Obsługuje karty instalowane w Macach
  • Pozwala na iniekcję pakietów oraz odzyskiwanie hasła WEP

Wady

  • Skomplikowany dla początkujących
  • Wybranie odpowiedniego sterownika może sprawiać problemy

Bardzo dobry
8

KisMAC to darmowy program do wyszukiwania sieci bezprzewodowych i testowania ich zabezpieczeń. Narzędzie pozwala użytkownikom Mac OS X sprawdzić bezpieczeństwo w używanych sieciach WiFi. Jeśli pragniesz przetestować bezpieczeństwo sieci Wifi na Macu, KisMAC sprawdzi się doskonale.

Program obsługuje używane w Macach karty bezprzewodowe AirPort, AirPort Express oraz Atheros w trybie pasywnym, co pozwala na zbadanie nadających w okolicy sieci bezprzewodowych, ujawnienie ich identyfikatora SSID, kanału oraz adresów MAC i IP zalogowanych komputerów. Program potrafi też przechwytywać pakiety przesyłane w sieci.

Dzięki KisMAC możemy za pomocą komputera Mac i odpowiedniej karty (chipset Ralink lub Prism2) przeprowadzić iniekcję pakietów do sieci, co pozwala na szybkie zgromadzenie danych w ilości wystarczającej do odczytania hasła zabezpieczającego sieci WEP. KisMAC pozwala też na lokalizację na mapie obsługujących GPS serwerów NMEA.

KisMAC nie jest przeznaczony dla niezaawansowanych użytkowników. Aby z niego korzystać musisz znać model swojej karty bezprzewodowej oraz przynajmniej podstawowe zasady działania komunikacji Wi-fi. Dla administratorów jest to jednak świetne narzędzie do analizy ruchu w sieci i wykrywania słabości w jej zabezpieczeniach.

KisMAC to świetny program do wykrywania słabych punktów sieci bezprzewodowych. Teraz administratorzy sieci mogą dbać o bezpieczeństwo także z komputerów Mac.

Dostosowanie do wymagań systemu Mac OS X 10.6 Snow Leopard Nowe sterowniki pasywne Airport Nowe sterowniki aktywne Airport Poprawione wykrywanie sieci WPA2 Automatyczne aktualizacje wreszcie powinny działać Poprawione mniejsze błędy

Zmiany

  • Dostosowanie do wymagań systemu Mac OS X 10.6 Snow Leopard Nowe sterowniki pasywne Airport Nowe sterowniki aktywne Airport Poprawione wykrywanie sieci WPA2 Automatyczne aktualizacje wreszcie powinny działać Poprawione mniejsze błędy

Najczęściej pobierane Sieci na mac

KisMAC

Download

KisMAC 0.3.3

Opinie użytkowników o KisMAC

Sponsorowany×